• Пон.- Саб. 8.00 - 18.00
 • Н. Ј. Вапцаров бр.3/2 MK, Делчево 2320
 • 072 714 474

Shop

KM280 ( светло сив,темно сив)

32.400,00 ден

Одличен чамец за прошетка, лов или риболов со кој ќе имате незаборавни моменти.

Description

Една практична серија на чамци, погодна за употреба со весла или мотор. Здрав 5 слоен PVC материјал со UV заштита и густина (јачина) – 950 гр./м2. Сите лепења се направени со технологијата Термо шев, која го прави неуништлив и траен. Даската за мотор е дел од конструкцијата на чамецот и обезбедува поголема сигурност и употреба на поголеми мотори во зависност од моделот. Подвижните даски (клупи) за седење овозможуваат подесување по должина.

 

 

Заштитен вентил од висок притисок кој реагира ако дојде до пренадуваност на комората како резултат на зголемување на температурата на воздухот. Овој вентил го штити чамецот од дефекти и го продолжува неговиот век на траење.

 

 

 

За да се осигура подобар комфорт  даската (клупата) за седење можеме да ја местиме  по должина.

 

 

Напредно и практично заклучување на веслата, ја исклучува можноста истите да бидат изгубени.

 

 

Ролер за сидро поставен на предниот дел од чамецот и елементи за врзување на јажето.

 

 

 

Тврдо дно на преклопување составено од одделни даски, со тоа се подобрува стабилноста и дозволува лесно да се исправите и да одржувате рамнотежа. Но, истовремено тоа е лесно и компактно.

 

 

 

 

Даска за мотор  цврсто залепена за страните на чамецот и дополнително појачана со гума за поголема  цврстина.

 

Спецификација:

Размер 280 x 148 см
Размер на соберен чамец 100 х 53 х 33 см
Диаметар на комори 38 см
Број на комори 3
Тежина на чамец 31 кг
Носивост 351 кг
Број на патници 2
Дозволен мотор 5 к.с.
Класа на пловност СЕ C

Комплетот вклучува:

 • Чамец,
 • Весла: 2 бр.,
 • Даска за седење: 2 бр.,
 • Тврдо дно на преклопување,
 • Ножна пумпа,
 • Комплет за ремонт,
 • Торба за транспорт,
 • Тежина на пакет 36kg,
 • Сертификат, упатство за работа и гаранција 36 месеци.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KM280 ( светло сив,темно сив)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *