• Пон.- Саб. 8.00 - 18.00
  • Н. Ј. Вапцаров бр.3/2 MK, Делчево 2320
  • 072 714 474

Shop

Riverday (КОЛИБРИ) RKM 350 светло сив

74.000,00 ден

Нема на залиха

Description

Riverday (Колибри ) RKM 350 е   пластичен чамец  со рамно дно изработен од полиетилен со 3 годишна гаранција . Чамецот е отпорен на горива,масла, студ и UV зраци,лесен за одржување и ремонти.

Riverday (КОЛИБРИ ) RKM-350  добро се движи со помош на весла а може да се користи и вонбродски мотор со капацитет до 5 КС

Во овој чамец, јасно се изразуваат сите главни предности на ротираните пластични садови:  незапирливост поради цврстината на трупот и присуството на вградени блокови за непотопливост,  сигурност – дури и со случаен судир со карпа или камен, трупот на бродот нема да биде засегнат;
трајност – животот на бродот е практично неограничен;
непретенциозност – само превртете го чамецот на брегот, тоа е целата постапка за подготовка за долгорочно, зимско складирање. Исплакнете го чамецот од прашина и повторно е подготвен за следната сезона.

 

 

 

Колибри RKM 350

Должина 351 см.
Ширина 142 см.
Материал HDPE-RM
Тежина на чамец 92кг.
Носивост 350 кг.
Број на патници 3-4
Дозволен мотор 5 к.с.
Клас на мореходност СЕ D

 

 

Комплетот вклучува

Весла 2бр,

ролка за котва,

вградено тркало за транспорт,

подсилена даска за мотор,

5 одделенија за багаж,

рачки за носење,

2бр вградени држачи  за јадици.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Riverday (КОЛИБРИ) RKM 350 светло сив”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *